Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

gwarancja jakości

 

Darmowa dostawa od 150zł

Opcje przeglądania

Producent: (wybierz)

Cena: (wybierz)

  • od
    do

Witaminizator - ekologiczny nawóz na bazie skorupek jaj

Naturalne produkty wapniowe powstałe ze zmielonych skorupek jaj wolne od szkodliwych dla ludzi i roślin związków znacząco podnoszące wigor wielu gatunków kwiatów i roślin uprawnych. Do produkcji używa się wszystkich skorupek jaj, które w wyniku skomplikowanego procesu mielenia osiągają wielkość zbliżoną do nano. Takie rozdrobnienie pozwala w pełni wykorzystać wszystkie substancje mineralne uwięzione w skorupkach jaj, a co najważniejsze znacznie szybciej niż ze zwykłych skorup od jajek. Nawóz wapniowy tak przygotowany może być wymieszany z wierzchnią warstwą podłoża lub wsypany do doniczki lub pod krzak podczas sadzenia młodych roślin. W przypadku rosnących już roślin wystarczy podsypać go pod roślinę i obficie podlać. Skorupki to naturalne i ekologiczne źródło wapnia w postaci węglanu wapnia niezbędnego dla większości roślin, zwłaszcza tych, które preferują gleby zasadowe lub o obojętnym odczynie. Oprócz dostarczania substancji mineralnych witaminizator na bazie skorupek jaj przyczynia się do odkwaszania gleb o odczynie pH poniżej 6,0. Produkty te powinny być stosowane do nawożenia warzyw takich jak: pomidory, ogórki, cukinia, dynia, cebula, fasola i kapusta. Zalecany jest przy uprawie winorośli i wielu roślin ozdobnych a w szczególności: lawendy, piwonii, liliowców, ciemierników, dereni i wielu roślin skalnych. Z powodzeniem może być stosowany do nawożenia wielu domowych roślin doniczkowych, nawóz posypowy na bazie skorupek jaj jest atrakcyjną alternatywą dla osób nie przepadających za specyficznym zapachem Biohumusów.

Zalety stosowania ekologicznego nawozu wapniowo – magnezowego na bazie skorupek z jaj.

  • Zwiększenie przyswajalności związków azotu i fosforu znajdujących się w glebie
  • Odkwaszanie gleby, gleby kwaśne coraz częściej występują w naszym kraju z uwagi na kwaśne deszcze oraz nawożenie nawozami azotowymi.
  • Naturalny sposób na zmniejszeni akumulacji kationów H+ w glebie
  • Znacząca poprawa struktury gleby a co za tym idzie zwiększenie możliwości zatrzymywania wody i powietrza w glebie
  • W przypadku roślin wieloletnich przyczynia się do zwiększenia odporności na wymarzanie w okresie zimowym, przez wzmocnienie komórek roślin
  • Rozdrobnienie do cząstek wielkości nano wydatnie przyczynia się do zwiększenia dostępności składników odżywczych dla roślin oraz przyspieszenie działania nawozu
  • Przyczynia się do zmniejszenia przyswajalności metali ciężkich występujących w glebach poprawiając walory zdrowotne uprawianych przez nas warzyw i ziół.
rozwiń
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl