Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?

gwarancja jakości

 

Darmowa dostawa od 150zł

Opcje przeglądania

Producent: (wybierz)

Cena: (wybierz)

  • od
    do
 

Microgreens nasiona w dobrej cenie

Rośliny uprawiane na Microgreens to przebój ostatnich lat! Ale co to są te Microgreens? To nic innego jak młode rośliny zbierane i spożywane we wczesnej fazie wzrostu, czyli gdy wykształciły pierwszą parę liści właściwych lub zanim wytworzą, jak w przypadku ogórecznika, niesmaczny „meszek”. Na Microgreens możemy w zasadzie uprawiać wszystkie warzywa i zioła, ale warto ograniczyć się do tych najbardziej wartościowych pod względem zdrowotnym, smakowym czy wizualnym.

Microgreens sklep proponuje każdemu, kto chce zadbać o swoje zdrowie. Młode listki lub inaczej baby leaf, z uwagi na swoje właściwości prozdrowotne zaliczane są do żywności typu „superfood”. Wynika to z tego, iż w młodych roślinkach Microgreens skoncentrowane są wszystkie witaminy i mikroelementy pochodzące z nasion, dodatkowo wzmocnione przez energię pochodzącą ze słońca i gleby. Liczne badania dowodzą, że w młodych listkach skumulowanych jest kilkukrotnie więcej substancji odżywczych niż w dorosłych formach tych samych roślin. Oprócz tego, że są zdrowe, Microgreens są przede wszystkim smaczne i z pewnością urozmaicą niejedno danie pod względem smakowym i wizualnym.

Grow your own – zdrowa żywność we własnym zakresie

Uprawa roślin na Microgreens (młode listki) jest świetną alternatywą dla osób nieposiadających swojego „kawałka ziemi” w ogrodzie, a chcących cieszyć się zdrowym urozmaiceniem diety. Uprawa roślin na młode listki jest na tyle prosta i szybka, że każdy, kto posiada kawałek miejsca na nasłonecznionym parapecie, na pewno sobie z tym poradzi. Niewątpliwą zaletą uprawy ziół czy roślin na Microgreens jest to, iż wiemy, w jakich warunkach rośliny były uprawiane, jakie nawozy były używane oraz kiedy zostały zebrane. Dodatkowo nie przyczyniamy się do produkcji zbędnych opakowań oraz nie narażamy się na kontakt z substancjami przechodzącymi z opakowania do żywności. Jedynym „odpadem” jest zużyta ziemia, którą warto wymienić po każdej lub co drugiej uprawie. Mamy pewność, że rośliny rosły na słońcu, a nie pod świetlówkami LED. Jesteśmy też pewni, że były zasilane tylko naturalnego pochodzenia nawozami i były podlewane czystą wodą. Wiemy, że rosły w ekologicznym podłożu, a nie w kompoście z miejskiej kompostowni oraz że były zerwane przed chwilą, a nie leżały tydzień na półce w markecie.

Do uprawy nasion na Microgreens stosujemy płaskie pojemniki z niewielką ilością ziemi. Jeśli chcemy roślinom zapewnić stabilne warunki wzrostu możemy uprawę prowadzić w mini szklarenkach z przykryciem ograniczającym parowanie i utrzymującym stabilną temperaturę wewnątrz. Jako podłoże używajmy zawsze w 100% naturalne i ekologiczne podłoża, my rekomendujemy: Terra HUMUS firmy Substral lub Eco podłoże do ziół i warzyw firmy HolLas. Dla osób chcących uprawiać Microgreens sklep internetowy Gardens4You przygotował ciekawe propozycje, zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl