Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

gwarancja jakości

 

Darmowa dostawa od 150zł

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
 

Microgreens nasiona w dobrej cenie

Rośliny uprawiane na Microgreens to przebój ostatnich lat!! Ale co to są te Microgreens?? To nic innego jak młode rośliny zbierane i spożywane we wczesnej fazie wzrostu, czyli gdy wykształciły pierwszą parę liści właściwych lub zanim wytworzą, jak w przypadku ogórecznika, niesmaczny „meszek”. Na Microgreens -y możemy w zasadzie uprawiać wszystkie warzywa i zioła, ale warto ograniczyć się to tych najbardziej wartościowych pod względem zdrowotnym, smakowym czy wizualnym.

Microgreens, inaczej młode listki lub baby leaf, z uwagi na swoje właściwości pro-zdrowotne zaliczane są do żywności typu „superfood”. Wynika to z tego, iż w młodych roślinkach skoncentrowane są wszystkie witaminy i mikroelementy pochodzące z nasion, dodatkowo wzmocnione przez energie pochodzącą ze słońca i gleby. Liczne badania dowodzą, że w młodych listkach skumulowane jest kilkukrotnie więcej substancji odżywczych niż w dorosłych formach tych samych roślin. Oprócz tego, że są zdrowe Microgreens są przede wszystkim smaczne i z pewnością urozmaicą niejedno danie pod względem smakowym i wizualnym.

Grow your own - zdrowa żywność we własnym zakresie

Uprawa roślin na Microgreens ( młode listki ) jest świetną alternatywą dla osób nie posiadających swojego „kawałka ziemi” w ogrodzie, a chcących cieszyć się zdrowym urozmaiceniem diety. Uprawa roślin na młode listki jest na tyle prosta i szybka, że każdy kto posiada kawałek miejsca na nasłonecznionym parapecie na pewno sobie z tym poradzi. Niewątpliwa zaletą uprawy ziół czy roślin na Microgreens jest to, iż wiemy w jakich warunkach rośliny były uprawiane, jakie nawozy były używane oraz kiedy zostały zebrane. Dodatkowo nie przyczyniamy się do produkcji zbędnych opakowań oraz nie narażamy się na kontakt z substancjami przechodzącymi z opakowania do żywności. Jedynym „odpadem” jest zużyta ziemia, którą warto wymienić po każdej lub co drugiej uprawie. Mamy pewność, że rośliny rosły na słońcu a nie pod świetlówkami LED. Mamy pewność, że były zasilane tylko naturalnego pochodzenia nawozami. Mamy pewność, że były podlewane czystą wodą. Mamy pewność, że rosły w ekologicznym podłożu a nie w kompoście z miejskiej kompostowni. Mamy pewność, że były zerwane przed chwilą a nie leżały tydzień na półce w markecie.

Do uprawy nasion na microgreens stosujemy płaskie pojemniki z niewielka ilością ziemi. Jeśli chcemy rośliną zapewnić stabilne warunki wzrostu możemy uprawę prowadzić w miniszklarenkach z przykryciem ograniczającym parowanie i utrzymującym stabilna temperaturę wewnątrz. Jako podłoże używajmy zawsze w 100% naturalne i ekologiczne podłoża, my rekomendujemy: Terra HUMUS firmy Substral lub Eco podłoże do ziół i warzyw firmy HolLas.

rozwiń
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl