Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?

gwarancja jakości

 

Darmowa dostawa od 150zł

Opcje przeglądania

Cena: (wybierz)

  • od
    do

Środki ochrony kwiatów domowych

Rośliny doniczkowe uprawiane w domu jak i na balkonie tylko wtedy cieszą nasze oczy oraz stanowią ozdobę, gdy są w doskonałej kondycji, wolne od szkodników i chorób infekcyjnych. Aby zapewnić naszym roślinom domowym zdrowie, warto mieć pod ręką środki ochrony kwiatów domowych, zwalczające najczęściej występujące w domach i na balkonach szkodniki roślin oraz radzące sobie z większością chorób grzybowych, bakteryjnych i wirusowych. W przypadku używania środków ochrony roślin w pomieszczeniach mieszkalnych ważne jest, aby preparaty te były zarejestrowane do tego celu oraz były jak najmniej toksyczne.

Szkodniki roślin doniczkowych

Rośliny doniczkowe są często atakowane przez szkodniki z uwagi na dobre warunki do życia, jakie mają w naszych domach, dlatego bardzo ważnym elementem opieki nad roślinami doniczkowymi jest częsta kontrola roślin, zarówno liści od spodu, jak i łodyg oraz podłoża, w którym rosną.

Mszyce na roślinach doniczkowych

Mszyce na roślinach uprawianych w domu i na balkonie powodują skręcanie liści, co jest wynikiem wysysania soków. Dodatkowym sygnałem żerowania mszycy na roślinach jest lepkość liści wynikająca z obfitego wydzielania rosy miodowej przez te szkodniki. Mszyce są stosunkowo łatwe do zwalczenia przy pomocy preparatów kontaktowych, układowych lub mechanicznych.

Skuteczne w walce z mszycami są: pałeczki owadobójcze Sanium PIN, gotowy do użycia preparat Sanium AL lub naturalny środek owadobójczy gotowy do użycia Laser RTU.

Przędziorki na roślinach doniczkowych

Przędziorki to maleńkie pajęczaki wysysające soki z rośliny i powodujące powstawanie żółtych plam na liściach. Łatwo je rozpoznać, gdyż tworzą delikatną pajęczynę wokół rośliny. Sprzyja im suche i ciepłe powietrze, jakie mamy najczęściej zimą w mieszkaniach.

Skuteczne w walce z przędziorkami są: naturalny środek owadobójczy gotowy do użycia Laser RTU, Laser 940 EC.

Mączlik szklarniowy na roślinach doniczkowych

Efektem żerowania mączlików są żółte plamy na górnej stronie liści oraz rosa miodowa w postaci lepkiej wydzieliny, która może być pożywką do rozwoju grzybów takich jak czarna pleśń. Mączliki to niewielkie owady latające wielkości do 1,5 mm o wyraźnym śnieżnobiałym kolorze, natomiast larwy są prawie przezroczyste.

Skuteczne w walce z mączlikiem są: pałeczki owadobójcze Sanium PIN, gotowy do użycia preparat Sanium AL, lub naturalny środek owadobójczy gotowy do użycia Laser RTU, insektycyd pochodzenia naturalnego NeemAzal T/S oraz żółte tabliczki lepowe do doniczek.

Tarczniki i miseczniki na roślinach domowych

Tarczniki i miseczniki są coraz częstszymi szkodnikami żerującymi na naszych roślinach domowych i z uwagi na swoją budowę ciała trudnymi do zwalczenia. Żerują one na roślinach, wysysając soki i pozostawiając żółte plamy na roślinie oraz wydzielinę w postaci rosy miodowej, na której mogą rozwijać się choroby grzybowe.

Skuteczne w walce z tarcznikami i misecznikami są: naturalny środek owadobójczy gotowy do użycia Laser RTU, Laser 940 EC, Siltac EC.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl