Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?

gwarancja jakości

 

Darmowa dostawa od 150zł

Nawóz do roślin doniczkowych

Nawozy organiczne i mineralne przeznaczone dla wymagającej grupy roślin jaką są rośliny balkonowe i domowe, nawozy w formie płynnej lub granulowanej i w pojemnościach dobranych do zasilania roslin w dwóch-trzech doniczkach jak i dla wielbicieli dużej ilości roślin na tarasie.

W przypadku roślin doniczkowych nawożenie jest bardzo istotne z powodu niewielkiej ilości podłoża a co za tym idzie szybkiego ubywania składników pokarmowych, które wymywane są z podłoża podczas codziennego podlewania. W doniczkach sadzimy zazwyczaj szybko rosnące rośliny, które potrzebują do wzrostu bardzo dużej ilości składników pokarmowych i tylko właściwie zbilansowane nawozy zapewnią nam zdrowe, bujni rosnące i pięknie kwitnące rośliny doniczkowe. Mamy w ofercie nawozy przeznaczone do konkretnych grup roślin dobranych do ich wymagań oraz tempa wzrostu.

Jak nawozić kaktusy

Specyficzną grupą roślin uprawianych w doniczkach w domu oraz latem na tarasie są kaktusy i sukulenty. Rośliny te bardzo źle reagują na przenawożenie, nadmiar składników odżywczych powoduje nieładne przebarwienia a przenawożenie azotem sprzyja nadmiernemu "wyciągnięciu" stożka wzrostu co wygląda okropnie i utrudnia zimowanie kaktusów. Z uwagi na wolny wzrost kaktusów nawozy musza być ubogie w składniki makro, ale za to bogate w mikroelementy, dobrze też reagują na zwiększoną ilość żelaza w nawozie, najlepiej w formie schelatowanej.

Do roślin domowych i balkonowych

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl