Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?

gwarancja jakości

 

Darmowa dostawa od 150zł

Opcje przeglądania

Środki ochrony roślin pochodzenia naturalnego - przyjazne dla środowiska

     W dobie nadmiernego stosowania chemicznych środków ochrony roślin w rolnictwie, sadownictwie jak i kwiaciarstwie coraz częściej staramy się, w uprawach nad którymi mamy kontrolę, stosować naturalne i ekologiczne środki ochrony roślin oraz preparaty zwalczające szkodniki. Chemiczne preparaty ochrony roślin przyczyniają się do rozwoju chorób cywilizacyjnych jak nowotwory czy coraz częściej występujące alergie pokarmowe. Oprócz tego chemiczne środki owadobójcze niewłaściwie zastosowane niszczą wszystkie owady zarówno szkodniki jak i te pożyteczne jak biedronki, pszczoły czy trzmiele. Skuteczne naturalne środki ochrony roślin możemy przygotować z ziół rosnących na łące lub skorzystać z gotowych preparatów wyprodukowanych z roślin egzotycznych i preparatów nieosiągalnych w domowych warunkach.

Naturalne środki owadobójcze

      Z uwagi na to, iż chemiczne środki owadobójcze odpowiadają za dużą śmiertelność pożytecznych owadów, producenci proponują dużą gamę naturalnych środków owadobójczych przyjaznych środowisku. Preparaty zwalczające owady mechanicznie w postaci kleju do naniesienia na korę drzewa lub kartonik powieszony na gałęzi oraz gotowe tabliczki lepowe. Do tej grupy należą też środki na bazie silikonów i naturalnych olejów, szczelnie oblepiające szkodniki. Kolejną grupą naturalnych środków owadobójczych są preparaty działające kontaktowo i żołądkowo oparte o wyciągi z egzotycznych roślin jak drzewa Neem.

Naturalne środki grzybobójcze

Oprócz szkodników częstym problemem w uprawach amatorskich są choroby grzybowe. Także i na ten problem znajdziemy odpowiedź w naturze, możemy zastosować środki oparte na wyciągu z czosnku lub bardziej złożone preparaty oparte na wyciągach z lecytyny. Oprócz właściwości grzybobójczych zazwyczaj takie preparaty wzmacniają naturalne mechanizmy obronne roślin.

rozwiń

Naturalne Środki Ochrony Roślin

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl