Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

gwarancja jakości

 

Darmowa dostawa od 150zł

Biostymulatory 0
Biostymulatory

Biostymulatory – panaceum na niekorzystne warunki atmosferyczne

Zmiany klimatu w wyniku efektu cieplarnianego stają się zauważalne nawet w naszym umiarkowanym klimacie, w lecie możemy zaobserwować coraz dłuższe dni bez deszczu, a jak już doczekamy się opadów to zazwyczaj mamy do czynienia z podtopieniami. Rośliny posiadają wewnętrzne mechanizmy pozwalające im przystosowywać się do niekorzystnych warunków atmosferycznych uruchamiając szereg reakcji metabolicznych. Często reakcje te są niewystarczające lub uruchamiają się zbyt późno i trwają za długo, co przekłada się na obniżenie wysokości i jakości plonów. Działanie biostymulatorów polega na wspomaganiu naturalnych procesów zachodzących w roślinach przyczyniając się do szybszej i mocniejszej reakcji rośliny. Stosowane zapobiegawczo przygotowują roślinę do ewentualnych stresów, wpływają na siłę kiełkowania, rozwój sadzonek oraz masę korzeniową jak i zwiększają ilość zawiązanych kwiatów.

 

ASAHI SL – roślinny biostymulator

Roślinny biostymulator oparty na aktywnych substancjach występujących naturalnie w roślinach – nitrofenole. Rośliny pryskane preparatem Asahi SL wykazują lepsze wzrosty części zielonych i korzeni, zwiększenie ilości zawiązanych kwiatów oraz wyższą produkcję biomasy.

Biostymulator ASAHI w znaczący sposób poprawia tolerancje roślin na niekorzystne czynniki stresowe przyczyniające się do zmniejszenia lub zahamowania wzrostu roślin.

Zastosowanie preparatu ASAHI SL wspomaga rośliny w przezwyciężaniu stresów abiotycznych związanych z niska temperaturą, nadmierną wilgotnością, suszą, wysokim zasoleniem związanym z przenawożeniem nawozami sztucznymi. W znaczący sposób przyczynia się do przedłużenia żywotności roślin obniżając stres oksydacyjny.

Pamiętajmy!!! Rośliny same potrafią dostosować się do niekorzystnych warunków środowiskowych wpływających na wzrost i rozwój. Ale zazwyczaj trwa to zbyt długo, dlatego warto zastosować biostymulatory aby przyspieszyć ten proces i cieszyć się większymi plonami lub piękniejszymi roślinami ozdobnymi.

Zalecenia stosowania:

  • Uszkodzenia roślin w wyniku działania nawozów sztucznych lub herbicydów
  • Uszkodzenia roślin powstałe w wyniku przymrozków
  • Osłabienia roślin w wyniku chłodu lub nadmiernej temperatury
  • Osłabienie roślin w wyniku suszy lub nadmiernej wilgotności
  • Niezastąpiony przy przesadzaniu roślin
  • Uszkodzenia roślin w wyniku gradobicia

GOTEO – płynny preparat wzmacniający wzrost

Płynny preparat wzmacniający wzrost i rozwój systemu korzeniowego roślin przeznaczony do opryskiwania lub podlewania. Swoje niezwykłe właściwości zawdzięcza wyciągowi z brunatnic morskich Ascophyllum nodosum stanowiących niezwykle bogate źródło oligosacharydów, aminokwasów, witamin i fitohormonów. A zawarte w preparacie składniki mineralne – potas i fosfor wspomagają działanie składników organicznych.

Zastosowania biostymulatora GOTEO w znaczący sposób przyczynia się do:

  • Aktywacji odżywiania mineralnego, a co za tym idzie zwiększenia pobierania składników pokarmowych przez rośliny
  • Zwiększenia ilości oraz aktywności chlorofilu w roślinach
  • Zwiększenia biomasy roślin oraz zwiększenia kwitnienia i zawiązywania owoców

 

Ukorzeniania sadzonek półzdrewniałych

GOTEO zastosowany w formie opryski i podlewania bezpośrednio po posadzeniu, a następnie tydzień później znacząco przyczynił się do rozwoju systemu korzeniowego sadzonek. Wzrost na poziomie 30%, co skutkowało zmniejszeniem się strat o około 20% i dwukrotnym przyspieszeniem wzrostu sadzonek.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl