Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?

gwarancja jakości

 

Darmowa dostawa od 150zł

Nawożenie jesienne 0
Nawożenie jesienne

Nawożenie jesienne: Czy należy nawozić trawnik jesienią?

Oczywiście!! Nawożenie trawnika w okresie jesiennym nawozem bezazotowym poprawi kondycje i wygląd trawnika. Odpowiednia dawka nawozu jesiennego zapewni optymalną ilość składników odżywczych niezbędnych aby trawnik zachować w zdrowiu.

Nawóz jesienny na trawnik

Stosowanie nawozów jesiennych do trawy sprawi, iż trawnik będzie gęsty i mocny. Z pewnością znacznie lepiej poradzi sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi występującymi w okresie zimowym, uodporni się na suszę występującą w okresach bez śnieżnych lub na zalegający dłuższy czas zbity i mokry śnieg. Składniki zawarte w nawozach jesiennych powodują rozrost i wzmocnienie korzeni trawy, co przyczynia się do uodpornienia na choroby, zmniejsza wolną przestrzeń na której mogą wykiełkować chwasty i daje trawie przewagę w dostępie do wody. Dodatkowo usztywnia blaszki liściowe ułatwiając zachowanie „poduszki powietrznej” pod śniegiem i ograniczając występowanie pleśni śniegowej na trawniku. Zapewnia też szybszy start na wiosnę, co przy ostatnich suchych latach jest niezbędne aby trawnik przetrwał letni sezon.

Dobrej jakości nawóz jesienny do trawnika powinien w swoim składzie mieć wapń. Składnik ten przyczynia się do odkwaszenia gleby i zmniejszenia występowania mchu w trawie. W przypadku inwazji mchu w trawniku zalecamy w listopadzie – grudniu zasilić trawnik dolomitem w ilości około 3,0kg/10m2.

Nawóz do siewu trawy

Z doświadczenia polecamy zastosować nawóz jesienny przy przygotowywaniu podłoża do założenia nowego trawnika w okresie wiosenny. Potas i fosfor zawarty w takim nawozie uwalnia się powoli, zapewniając właściwą ilość składników pokarmowych niezbędnych do rozrostu systemu korzeniowego kiełkującej z nasion trawy. Brak azotu do minimum ogranicza ryzyko popalenia liści trawy niezwykle delikatnych w pierwszej fazie wzrostu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl