Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?

gwarancja jakości

 

Darmowa dostawa od 150zł

Ptaki w ogrodzie 0
Jak dokarmiać dzikie ptaki?

Jak dokarmiać ptaki zimą?

Dokarmiać czy nie ptaki?      

     Dla ptaków zimujących w Polsce zima to trudny i wyczerpujący okres. Muszą zmagać się z zimnymi i wietrznymi okresami trwającymi nawet kilkanaście dni. W lasach i ogrodach roślinność zwiędła lub uschła, a owoce na krzewach i drzewach zostały przez nas zerwane lub już jesienią zjedzone. Znalezienie pożywienia staje się jeszcze trudniejsze dla ptaków w momencie gdy spadnie śnieg. Powieszenie w ogrodzie lub na balkonie karmnika ułatwia ptakom życie, a nam może umilić długie godziny spędzone na obserwacji przyrody bez wychodzenia z ciepłego domu.

 

Jaki pokarm dla ptaków zimujących?

Wiosną i latem większość ptaków mieszkających w naszym sąsiedztwie zjada owady, dżdżownice lub gąsienice, które są bardzo pożywne, występują w dużej ilości i zazwyczaj są łatwo dostępne. Jesienią i zimą zostające u nas ptaki zmieniają swoją dietę na owoce i nasiona umożliwiające im przeżycie. To jest właśnie ten czas kiedy musimy pomóc im w zdobywaniu pożywienia. I w tym momencie niedoświadczone osoby zadają sobie pytanie: Czym karmić ptaki zimujące? W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór karmy dla dzikich ptaków, ale to nie znaczy że trzeba od razu kupować każdy rodzaj karmy. Ważne jest aby zapewnić różnorodność pokarmu podawanego ptakom.

Czerwone orzechy dla ptaków zimujących

Nasiona słonecznika czarnego – nasiona roślin oleistych przyciągają największą ilość gatunków. Nasiona słonecznika mają idealny stosunek pożywnego wnętrza do skorupki, są bardzo pożywne i bogate w tłuszcze. Co równie ważne ich małe rozmiary i cienka skorupka ułatwia małym ptakom pobieranie pokarmu. Jest to jeden z ulubionych pokarmów sikorek, wróbli, zięb i często dzięciołów.

Czerwone orzechy – inaczej nieblanszowane orzeszki ziemne, należą do roślin strączkowych i są bardzo chętnie zjadane przez większe ptaki takie jak sójki, szpaki czy kawki. Orzeszkami ziemnymi nie gardzą także mniejsze ptaki jak sikory, kowaliki czy dzięcioły. Można podawać orzeszki ziemne w skorupkach lub tylko w łupinach, ważne aby to były orzeszki niesolone!

Mieszanki tłuszczowo – nasienne – ten rodzaj karmy preferowany jest przez ptaki żywiące się wiosną i latem owadami. Dlatego warto go wywieszać zimą aby przyciągnąć tego rodzaju ptaki, które odwdzięczą nam się latem zjadając w naszym ogrodzie komary, mszyce czy opuchlaki. Mieszanki tłuszczowo - nasienne najczęściej występują w postaci małych kul tłuszczowych, ekonomicznych dużych kul tłuszczowych lub bloków tłuszczowych. My szczególnie polecamy gotowe do powieszenia i bardzo ładnie wyglądające w ogrodzie dziuple z pokarmem dla dzikich ptaków

 

Woda dla ptaków

Ponieważ ptaki potrzebują wody do picia oraz do kąpieli, można nią tak samo przyciągnąć ptaki do ogrodu jak karmnikiem. Najlepiej do tego sprawdzają się płaskie naczynia ustawione na poziomie gruntu. W miarę możliwości na odkrytym terenie, aby utrudnić polowanie kotom lub innym drapieżnikom w ogrodzie. Połóż w misce kamień lub gałąź aby ułatwić ptakom picie. Ważne, aby wymieniać wodę jak najczęściej i w okresie zimowym nie dodawać żadnych środków utrudniających zamarzanie.

Woda dla ptaków

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl