Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?

gwarancja jakości

 

Darmowa dostawa od 150zł

Ukorzeniacze 1
Ukorzeniacze

Jak wybrać odpowiedni ukorzeniacz?

         Jednym z łatwiejszych i tańszych sposobów na uzyskanie dużej ilości identycznych roślin jest sadzonkowanie. Z tej metody możemy skorzystać przy rozmnazaniu drzew i krzewów ozdobnych z liści oraz iglaków. Sprawdzi się też w rozmnazaniu bylin oraz roślin doniczkowych i balkonowych. Nie ma nic bardziej prostszego niż przygotowanie sadzonek pelargonii na przyszły sezon. W procesie tym wykorzystujemy naturalne zdolności regeneracji występujące u każdej rośliny. Polega to na odtworzeniu przez roślinę brakujących części z pobranego fragmentu rośliny. Niestety na zdolności regeneracyjne roślin wpływa bardzo dużo czynników, od indywidualnych uwarunkować danej rośliny, poprzez ilość światła, temperaturę otoczenia czy wilgotność podłoża, na stanie rośliny matecznej kończąc. I właśnie dlatego warto jest wspomóc rośliny w tym procesie stosując odpowiedni ukorzeniacz.

czytaj całość »
Pielęgnacja trawnika 0
Trawnik przed domem

Trawnik przed domem

      Zielony i równo skoszony trawnik jest bez wątpienia wizytówką każdego ogrodu, warto poświęcić mu trochę czasu przez cały rok, a nie tylko na wiosnę. Większość z nas wykorzystuje trawnik do celów rekreacyjnych, a nie tylko czysto ozdobnych, traktując go w okresie letnim jako miejsce wypoczynku lub rozgrywek piłkarskich naszych dzieci. Aby cieszyć się z trawnika przez długie lata musimy mu poświęcić więcej czasu na początku okresu wegetacji oraz na jesień przygotowując murawę do zimowania.

 

czytaj całość »
Nawożenie jesienne 0
Nawożenie jesienne

       Stosowanie nawozów jesiennych do trawy sprawi, iż trawnik będzie gęsty i mocny. Z pewnością znacznie lepiej poradzi sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi występującymi w okresie zimowym, uodporni się na suszę występującą w okresach bez śnieżnych lub na zalegający dłuższy czas zbity i mokry śnieg. Składniki zawarte w nawozach jesiennych powodują rozrost i wzmocnienie korzeni trawy, co przyczynia się do uodpornienia na choroby, zmniejsza wolną przestrzeń na której mogą wykiełkować chwasty i daje trawie przewagę w dostępie do wody.

czytaj całość »
Ptaki w ogrodzie 0
Jak dokarmiać dzikie ptaki?

     Dla ptaków zimujących w Polsce zima to trudny i wyczerpujący okres. Muszą zmagać się z zimnymi i wietrznymi okresami trwającymi nawet kilkanaście dni. W lasach i ogrodach roślinność zwiędła lub uschła, a owoce na krzewach i drzewach zostały przez nas zerwane lub już jesienią zjedzone. Znalezienie pożywienia staje się jeszcze trudniejsze dla ptaków w momencie gdy spadnie śnieg. Powieszenie w ogrodzie lub na balkonie karmnika ułatwia ptakom życie, a nam może umilić długie godziny spędzone na obserwacji przyrody bez wychodzenia z ciepłego domu.

czytaj całość »
Uprawa Oregano 0
Uprawa Oregano

Lebiodka pospolita ( Origanum vulgare ) zwana potocznie oregano lub dzikim majerankiem należy do rodziny jasnotowatych i zrobiła największą karierę w kuchni włoskiej – nieodłączny smak i zapach każdej prawdziwej pizzy.

czytaj całość »
Jak uprawiać Microgreens 0
Jak uprawiać Microgreens

Microgreens bez wątpienia należą do czołówki zdrowej żywności dostępnej na naszym rynku, co równie ważne, należą do żywności którą każdy może sobie wyhodować i nie potrzebuje do tego ogrodu. Microgreens to po prostu różnego rodzaju młode listki, które są zbierane z kilkudniowych siewek ziół lub warzyw.

czytaj całość »
Mieszanki traw 0
Jaką trawę wybrać

Jaką trawę wybrać?

Trawnik w ogrodzie, zazwyczaj, zakładamy z myślą o wieloletnim użytkowaniu, a to zapewni nam odpowiednia mieszanka traw. Aby wybrać tą właściwą, warto zapoznać się z oferowanymi na naszym rynku gatunkami traw oraz ich warunkami uprawy. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na warunki glebowe optymalne dla danego gatunku, zapotrzebowanie na wodę, nasłonecznienie oraz nawożenie azotowe. Przydatną informacją przy planowaniu prac będzie też czas kiełkowania nasion.
 
czytaj całość »
Biostymulatory 0
Biostymulatory

Biostymulatory – panaceum na niekorzystne warunki atmosferyczne

Zmiany klimatu w wyniku efektu cieplarnianego stają się zauważalne nawet w naszym umiarkowanym klimacie, w lecie możemy zaobserwować coraz dłuższe dni bez deszczu, a jak już doczekamy się opadów to zazwyczaj mamy do czynienia z podtopieniami.

czytaj całość »
Choroby i szkodniki ogórków 0
Choroby i szkodniki ogórków

Ogórki są jednymi z najchętniej uprawianych warzyw w naszych ogrodach. Wynika to najprawdopodobniej z tego, iż uprawa ogórków nie jest trudna, a samemu przygotowane ogórki kiszone nie maja sobie równych, przewyższając te „sklepowe” w smaku, konsystencji i długości przechowywania. Jeśli obok ogórków wysiejemy też własny koper i wyhodujemy czosnek to efekt będzie murowany.

czytaj całość »
Kiełki nasion jako zdrowa alternatywa 0
Kiełki nasion jako zdrowa alternatywa

Kiełki nasion z własnej hodowli to nie tylko wyśmienity smak, ale także zdrowa alternatywa dla różnego rodzaju sztucznych suplementów diety. Większość żywności powszechnie dostępnej na rynku zawiera większe lub mniejsze ilości środków ochrony roślin, lub konserwantów niezbędnych do właściwego przechowania żywności. Wybierając kiełki nasion przez siebie wyhodowane zapewniasz Sobie najwyższej jakości żywność.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl