Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?

gwarancja jakości

 

Darmowa dostawa od 150zł

Nawóz do oleandrów i oliwek 250ml Mineral Żel

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 2-3 dni
Cena: 7,20 zł 7.20
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 5
Producent: Agrecol

Opis

Skoncentrowany mineralny nawóz w postaci płynnego żelu firmy AGRECOL. Specjalnie dobrana kombinacja makro i mikro składników pokarmowych w formie łatwej do przyswojenia przez rośliny.

Nawożenie oleandrów i drzewek oliwnych

Nawóz do oleandrów i oliwek z serii Mineral Żel to płynny nawóz w postaci żelu łatwo rozpuszczalny w wodzie. Przeznaczony do wszystkich gatunków roślin ozdobnych pochodzących z południa Europy, takich jak oleandry i oliwki. Stosowanie nawozu Mineral Żel do oleandrów i oliwek przed i podczas kwitnienia zapewnia obfite kwitnienie i ułatwia zawiązywanie pąków kwiatowych. Zapewnia także soczysto zielone wybarwienie liści oleandrów. Żelowa formuła nawozu bardzo łatwo rozpuszcza się w wodzie. Roztwór nawozowy można z powodzeniem stosować do nawożenia roślin uprawianych metodami tradycyjnymi, a także w uprawach hydroponicznych. Skutecznie pobudza oleandry i oliwki do wzrostu i zawiązywania paków kwiatowych po zimowym okresie spoczynku. 

Nawóz do oleandrów i oliwek - zawartość procentowa składników pokarmowych: 

azot (N) – 7%, fosfor (P2O5) – 6%, potas (K2O) – 5%, Bor (B) 0,02 %, Miedź (Cu)* 0,002 %, Żelazo (Fe)* 0,015 %, Mangan (Mn)* 0,015 %, Molibden (Mo) 0,002 %, Cynk (Zn)* 0,015 %.

Nakrętka z wygodną miarką na 2L, 4L i 6L wody.

Extra wydajny: 250ml żelu do przygotowania około 70 litrów roztworu nawozowego

 Sposób stosowania nawozu do oleandrów i oliwek

Opakowanie zawiera przezroczystą nakrętkę do precyzyjnego i wygodnego odmierzania dawki nawozu. Nakrętka wskazuje trzy poziomy dawkowania, zależnego od ilości wody, jaką używamy do podlewania:

  • I poziom – dawka 7 ml nawozu do rozpuszczenia w 2 litrach wody
  • II poziom – dawka 14 ml nawozu do rozpuszczenia w 4 litrach wody
  • III poziom – dawka 21 ml nawozu do rozpuszczenia w 6 litrach wody

Terminy stosowania nawozu do oleandrów i oliwek

Oleandry: Nawozić 1 – 2 razy w tygodniu od kwietnia do września. Poza okresem wegetacyjnym należy zaprzestać nawożenia, aby umożliwić roślinom przejście spoczynku zimowego.

Oliwki: Nawozić 1 – 2 razy w miesiącu od kwietnia do września. Poza okresem wegetacyjnym należy zaprzestać nawożenia, aby umożliwić roślinom przejście spoczynku zimowego.

Młode rośliny nawozić, stosując połowę zalecanej dawki. Nie należy przekraczać zalecanych dawek, gdyż mogłoby to spowodować uszkodzenie lub zniszczenie roślin.

Przy uprawie oleandrów i oliwek przydadzą się jeszcze:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl