Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?

gwarancja jakości

 

Darmowa dostawa od 150zł

Nawóz uniwersalny płynny Florovit 1kg koncentrat na 400L wody

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 2-3 dni
Cena: 11,50 zł 11.50
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 5
Producent: GRUPA INCO S.A. - Florovit

Opis

Wieloskładnikowy nawóz uniwersalny do ogrodu i domu - Florovit uniwersalny

Wieloskładnikowy, całkowicie rozpuszczalny w wodzie, skoncentrowany nawóz ogrodniczy przeznaczony do dolistnego i doglebowego nawożenia roślin w ogrodnictwie, w uprawach polowych, w ogródkach działkowych oraz w uprawie roślin ozdobnych w gruncie i doniczkach. Nawożenie dolistne, jak wykazały długoletnie badania nad poza korzeniowym zasilaniem roślin, jest najszybszą i ekonomicznie uzasadnioną formą nawożenia. Florovit płynny jest skoncentrowanym nawozem ogrodniczym, który poza nawożeniem posiada również bardzo cenne własności błonkotwórcze. Dzięki tym właściwościom Florovit płynny jest zalecany jako środek sprawiający, że rośliny lepiej znoszą okresy suszy, niedostatku wody lub okresy krytyczne (np. zahamowanie wzrostu) oraz są bardziej odporne na infekcje i różnego rodzaju stresy.

Znany od dawna i sprawdzony nawóz płynny - Florovit uniwersalny

Florovit można stosować do zasilania roślin ozdobnych w ogrodzie i domu, warzyw w gruncie i pod osłonami, w sadownictwie i rolnictwie. Rośliny dokarmiane Florovitem płynnym szybciej rosną, wcześniej i okazalej kwitną, a także wcześniej zaczynają owocować, dając plony większe o około 10 %.

Florovit płynny można stosować jako środek przyspieszający regenerację roślin uszkodzonych przez mróz (szczególnie drzew owocowych) opryskując liście, gałęzie i pnie do całkowitego zwilżenia.

Opakowanie: butelka 1kg do przygotowania 400L nawozu

Sposób stosowania nawozu uniwersalnego Florovit:

Florovit płynny jest nietoksyczny dla ludzi, zwierząt i owadów. Może być stosowany łącznie ze środkami ochrony roślin. Nawóz stosuje się w roztworach od 1:100 do 1:400.

Nawożenie warzyw: 10ml na 5L wody - młode siewki i rośliny po przepikowaniu: 10ml na 1-2L wody - rośliny w gruncie / stosować co 7-14 dni

Nawożenie roslin doniczkowych: 5ml nawozu na 2L wody - podlewać lub zraszać co 7-14 dni.

Nawożenie roślin ozdobnych w ogrodzie5ml nawozu na 2L wody - podlewać lub zraszać co 7-14 dni.

Nawóz płynny uniwersalny Florovit szczególnie zalecany przy:

  • jako środek wzmacniający rośliny w okresie suszy i niedostatku wody lub w okresach krytycznych np. zahamowanie wzrostu itp. w przypadku niedoboru w glebie niezidentyfikowanego składnika pokarmowego
  • jako środek poprawiający stan odżywienia roślin w warunkach niesprzyjających pobieraniu składników pokarmowych przez korzenie
  • jako środek przyśpieszający regenerację roślin uszkodzonych przez mróz (szczególnie drzew owocowych) opryskując liście, gałęzie i pnie do całkowitego zwilżenia, do nawożenia rozsad przed ich wysadzeniem na miejsce stałe; rozsady nawożone Florovitem lepiej się przyjmują.

Termin stosowania: marzec - wrzesień

Skład nawozu:

3,0% (N) azot całkowity; 0,7% (N) azot azotanowy; 2,3% (N) azot amidowy; 2,4% (K) potas w przeliczeniu na K rozpuszczalny w wodzie; 0,006% (Cu) miedź całkowita; 0,03% (Fe) żelazo całkowite; 0,015% (Mn) całkowity; 0,001% (Mo) molibden całkowity; 0,013% (Zn) cynk całkowity. pH roztworu 3,3-4,3.3-4,3.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl