Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

gwarancja jakości

 

Darmowa dostawa od 150zł

Jak uprawiać Microgreens 0
Jak uprawiać Microgreens

Jak uprawiać MICROGREENS ?

Microgreens bez wątpienia należą do czołówki zdrowej żywności dostępnej na naszym rynku, co równie ważne, należą do żywności którą każdy może sobie wyhodować i nie potrzebuje do tego ogrodu. Microgreens to po prostu różnego rodzaju młode listki, które są zbierane z kilkudniowych siewek ziół lub warzyw.

Nasiona na młode listki oferowane w naszym sklepie można uprawiać na parapecie okiennym przez cały rok i w odróżnieniu od gotowych mieszanek dostępnych w marketach, możesz je ścinać w miarę potrzeby zachowując pełną świeżość i wszystkie składniki odżywcze. Uprawa roślin na „baby leaf” jest równie prosta, a nawet mniej absorbująca, jak hodowla kiełków. Niewątpliwą zaletą tej metody jest znacznie obfitszy plon o znacznie wyrazistszym smaku roślin dorosłych, ale z zachowaniem wszystkich cennych składników występujących w kiełkach. Oprócz niewątpliwych walorów zdrowotnych i smakowych, microgreens mogą urozmaicić kolorem lub teksturą każdą kanapkę, zupę lub pieczoną rybę. Dodatkowo ożywią każdy parapet i wprowadzą odrobine wiosny nawet w zimowe dni.

Zobacz naszą propozycje nasion do uprawy MICROGREENS

Młode liście


Uprawa młodych listków – Microgreens

Microgreens są łatwe w uprawie, a cały proces nie zabiera dużo czasu oraz nie wymaga dużej powierzchni parapetu lub blatu kuchennego. Tak więc owocami swojej pracy, oraz zwrotem poniesionych nakładów można cieszyć się już w przeciągu 7-10 dni. Wszystko czego potrzebujemy to płaski pojemnik, mieszanka wolnej od patogenów gleby oraz kwalifikowane nasiona.


Pojemnik do uprawy młodych listków.

Z uwagi na krótki okres wzrostu uprawę można prowadzić w prawie każdym pojemniku w którym zmieści się przynajmniej 3 centymetry podłoża. Z uwagi na w miarę stały mikroklimat oraz ograniczony dostęp ewentualnych szkodników proponujemy uprawę prowadzić w mini szklarenkach. Idealnym rozwiązaniem jest szklarenka WinDUO firmy VEFI, zawiera trzy tacki po 6 pojemników co pozwala nam urozmaicić uprawę lub prowadzić ją naprzemiennie zapewniając stały dostęp do zdrowej żywności.

Podłoże dla Microgreens

Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie gotowego podłoża sprawdzonej firmy, które gwarantuje nam brak patogenów lub ziemiórek w glebie. Z uwagi na strukturę i dbałość o jakość proponujemy podłoża do wysiewy i pikowania firmy Kronen lub Terra Humus do ziół firmy SUBSTRAL. Z uwagi na niewielką ilość substratu wykorzystywanego do uprawy proponujemy wymieniać podłoże za każdym razem. Uchroni nas to od rozwoju patogenów chorobotwórczych i w konsekwencji zapewni naprawdę zdrową żywność.

Podlewanie uprawy Microgreens

Zaraz po wysiewie i do pokazania się dużej ilości kiełków warto uprawę tylko zraszać, uchroni nas to od wymycia Zraszacznasion. Jak już nasiona wykiełkują i zakorzenią się w gruncie możemy zacząć podlewać uprawę. Z uwagi na krótki okres wzrostu oraz zmagazynowanie składników odżywczych w nasionach, nawożenie uprawy nie jest koniecznością. Ale jeśli chcemy cieszyć się dłuższy okres świeżymi listkami o soczystej barwie i jędrną teksturą warto zastosować nawóz w 100% organiczny do ziół.

 Dodatkowe informacje na blogu Zdrowie z nasion.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl